Wakacje (miasta) zwiedzanie – dobór obuwia

Wakacje sprzyjają familijnym wyjazdom, które stają się świetnym pretekstem do zwiedzania zabytków. Wypoczynek w mieście sprzyja długim spacerom po starówce, częstym wizytom w galeriach, muzeach lub innych obiektach kultury. Każdy rodzic powinien przygotować pociechę do takiego wyjazdu – bardzo ważne jest skompletowanie odpowiedniego obuwia. Oczywiście priorytetem musi być wygoda dziecka, ale nie można zapominać o doborze bucików pod kątem pogody i innych okoliczności.

Roczki Emel na upał – jakie wybrać?

Upały w mieście bywają bardzo męczące, dlatego istotny jest wybór właściwego obuwia, które byłoby komfortowe nawet w wyjątkowo słoneczne dni. Dla młodszych dzieci idealnym rozwiązaniem będą skórzane roczki Emel w formie wygodnych i przewiewnych sandałków. Ich specyficzna konstrukcja zapewni stópkom odpowiednią stabilność, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych maluchów.

Niebieskie trzewiki Emel E 2438-5
Niebieskie trzewiki Emel E 2438-5

Baleriny Emel – alternatywa dla sandałków

Letnie obuwie dziecięce to nie tylko sandały, ale także przewiewne balerinki. Warto postawić na roczki Emel z dziurkami, które zapewnią bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki zapięciom na rzep można błyskawicznie dopasować szerokość bucików do stópek pociechy. W takim obuwiu zwiedzanie miasta będzie dla dziecka samą przyjemnością – skórzane obuwie zapobiegnie powstawaniu otarć, nawet podczas całodziennego spaceru po starówce.

Granatowe połyskujące balerinki Emel E 2385C-3
Granatowe połyskujące balerinki Emel E 2385C-3

Sportowe trampki Emel – idealne do zwiedzania

Z myślą o zwiedzaniu miejskich zabytków należy postawić na wygodę, dlatego znakomitym wyborem będą buciki sportowe. Takie obuwie świetnie sprawdzi się w chłodniejsze dni, aby ochronić stópki dziecka przed utratą ciepła. Strzałem w dziesiątkę będą leciutkie trampki Emel zawiązywane na bawełniane sznurówki. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że z łatwością można je dopasować do szerokości stópki. Warto wybrać dla malucha buciki z szerszymi noskami, które zapewnią paluszkom pełną swobodę podczas spacerowania.

Biało - niebieskie trampki Emel E 2188-7
Biało – niebieskie trampki Emel E 2188-7

Czy warto spakować dziecku wizytowe buciki?

Zwiedzanie miasta może wiązać się z wizytą w obiektach sakralnych lub obecnością dziecka na wielu prestiżowych wystawach. W wielu sytuacjach konieczne będzie zachowanie galowego stroju, dlatego warto wziąć ze sobą jedną parę eleganckich bucików dla maluszka. Latem najlepszym wyborem będą czarne balerinki Emel lub lakierowane trzewiki z delikatnej skóry. Tego typu obuwie zachwyca nie tylko wizytowym charakterem, ale i wysoką jakością wykonania – wbrew pozorom, galowe buciki mogą być bardzo wygodne!

Czarne baleriny Emel E 2588A
Czarne baleriny Emel E 2588A

Buciki na lato o nietypowym wzornictwie

Latem warto zapewnić dziecku buciki utrzymane w radosnej kolorystyce, które kojarzyłyby się z wakacyjnym wypoczynkiem. Przykładem mogą być sandałki Emel w pastelowe mazaje, wykonane ze skóry i zamszu. Tak niebanalne buciki szybko staną się ulubionymi towarzyszami miejskich eskapad naszego maluszka. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne zapięcie na rzepy, z którym poradzi sobie nawet młodsza pociecha. Atutem jest także zabudowana piętka – dzięki tym sandałkom pokonywanie kolejnych kilometrów nie będzie dla dziecka trudnym zadaniem.