Stabilizacja nóżki dziecka – ważne!

Dziecięca stópka wymaga odpowiedniej oprawy, z uwzględnieniem komfortowego obuwia o właściwościach profilaktycznych. Bardzo ważna jest sama stabilizacja, ponieważ dzięki niej można zapobiec poważnym wadom postawy, takim jak koślawość stópek. Warto wybrać dla maluszka profilaktyczne buciki, zaprojektowane z myślą o wygodzie dziecka. Na uwagę zasługują chociażby roczki Emel gwarantujące znakomitą stabilizację dziecięcych nóżek.

Czerwone trzewiki Emel E 2393-1
Czerwone trzewiki Emel E 2393-1

Obuwie dziecięce z usztywnioną piętką

Roczki Emel z usztywnioną piętką to doskonały wybór, aby zadbać o odpowiednią stabilizację stópki podczas stawiania pierwszych kroków. Warto podkreślić, że na początkowym etapie dziecko ma problemy z utrzymaniem równowagi i niepewnie się porusza. Dzięki dodatkowemu usztywnieniu w piętce maluszek na pewno poczuje się pewniej, nawet jeśli sam chód wciąż będzie chwiejny. Warto także zwrócić uwagę na specjalne obcasy w obuwiu dziecięcym – tak zwany obcas Thomasa przeciwdziała koślawości stóp, dzięki czemu profilaktyczne buciki są jeszcze skuteczniejsze.

Szare trzewiki Emel E 562A-3
Szare trzewiki Emel E 562A-3

Podwyższona cholewka a stabilizacji dziecięcej nóżki

Na stabilizację stópki wpływa także sama cholewka, która na pierwszym etapie rozwoju powinna obejmować także kostkę. Obuwie dziecięce marki Emel często wyróżnia się nieco podwyższoną cholewką, dlatego wspaniale sprawdza się jako oprawa nóżki maluszka. Oczywiście ważne jest, aby jednocześnie bucik był wykonany z miękkiego tworzywa – najlepiej postawić na naturalną skórę, która nie uciska ciała i dopasowuje się do jego kształtu.

Bordowe trzewiki Emel E 2400-5
Bordowe trzewiki Emel E 2400-5

Czy wiązanie ma wpływ na stabilizację obuwia?

Profilaktyczne buciki dla maluszka to zazwyczaj obuwie wiązane, które z łatwością można dopasować do szerokości stópki. Jednocześnie dzięki temu można zadbać o jeszcze lepszą stabilizację nóżki. Zbyt luźne buciki nigdy nie są dobrym wyborem, ponieważ zmuszają dziecko do stawiania nienaturalnych kroków i tym samym przyczyniają się do pogłębiana wad postawy. Zapięcie w postaci bawełnianej sznurówki jest strzałem w dziesiątkę i występuje ono między innymi w bucikach marki Emel.

Brązowe trzewiki Emel E 2400
Brązowe trzewiki Emel E 2400

Co jest ważne oprócz stabilizacji obuwia?

Poza samą stabilizacją warto także zwrócić uwagę na podeszwę bucika. Roczki Emel o antypoślizgowym spodzie wspaniale sprawdzą się na pierwszym spacerze naszego maluszka i zapewnią mu poczucie bezpieczeństwa. Dzięki nim dziecko będzie stawiać pewniejsze i mniej chwiejne kroki i tym samym nauka chodzenie nie będzie dla niego problemem.

Czarne trzewiki Emel E 2393
Czarne trzewiki Emel E 2393

Do czego może doprowadzić źle ustabilizowana stopa dziecka?

Roczki Emel z obcasem Thomasa są zalecane pod względem profilaktycznym, aby przeciwdziałać koślawości stóp oraz kolan. Brak odpowiedniej stabilizacji dziecięcej nóżki może doprowadzić do utrwalania konkretnych wad postawy. Z tego względu rodzice koniecznie muszą zdecydować się na obuwie o jak najwyższej jakości, wyprofilowane zgodnie z potrzebami maluszka. Roczki Emel o profilaktycznych właściwościach, podwyższonej cholewce i usztywnionej piętce, znakomicie sprawdzą się w swojej roli i tym samym pomogą zadbać o zdrową stópkę pociechy.