Lakierowane czy zamszowe? Czy to ma znaczenie?

Producenci obuwia udostępniają szeroką ofertę trzewików przeznaczonych dla najmłodszych konsumentów. Przykładem mogą być chociażby trzewiki Emel, które cieszą się doskonałą renomą – nie tylko na polskim rynku. Należy zwrócić uwagę na zróżnicowanie obuwia pod kątem modeli zamszowych oraz lakierowanych. W obu przypadkach mamy do czynienia z niezwykle wygodnymi butami, które spełnią oczekiwania zarówno maluszków, jak i ich rodziców. Warto zastanowić się, czy specyfika zastosowanej skóry wpływa na właściwości wybranych bucików.

Zamszowe trzewiki – najważniejsze zalety

 

Granatowe trzewiki Emel E 2400-1
Granatowe trzewiki Emel E 2400-1

Zamszowe trzewiki Emel to jedna z bardziej uniwersalnych propozycji przeznaczonych na dziecięce stópki. Obuwie w tej odsłonie jest wykonane na bazie naturalnej zamszowej skóry. Dzięki temu buciki Emel są jednocześnie bardzo wygodne w noszeniu, na co wpływa miękka i elastyczna cholewka. Wielu rodziców podkreśla, że buty przypominają w dotyku przyjemny plusz, delikatnie dopasowując się do kształtu dziecięcej nóżki. Godne uwagi są również zamszowe trzewiki Primigi dedykowane chłopcom i dziewczynkom. Warto zaznaczyć, że jedną z głównych zalet omawianych butów jest także ich waga – są one tak leciutkie, że z pewnością nie staną się dla dziecka dodatkowym obciążeniem. Pod względem estetycznym, zamszowe buciki znakomicie komponują się z wieloma dziecięcymi stylizacjami – głównie o casualowym charakterze. Trzewiki Primigi, podobnie jak propozycje marki Emel, są dostępne w najróżniejszych odsłonach kolorystycznych, które przypadną do gustu każdemu maluszkowi.

Czarne zamszowe trzewiki Primigi 65260
Czarne zamszowe trzewiki Primigi 65260

Lakierowane trzewiki – czy warto się zdecydować?

Buciki Emel są dostępne także w eleganckiej odsłonie, czego dowodem są lakierowane trzewiki. Takie obuwie doskonale sprawdzi się w bardziej oficjalnych stylizacjach, zapewniając naszemu maluszkowi galowy strój, dostosowany do okoliczności. Warto zaznaczyć, że lakierowane obuwie występuje w wielu odsłonach kolorystycznych. Lakierowane obuwie jest nieco twardsze od zamszowych propozycji, jednakże i w tym przypadku cholewka świetnie dopasowuje się do kształtu dziecięcej nóżki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przy produkcji naturalnej skóry, która w wersji lakierowanej wciąż zachowuje swoje właściwości. Pod względem estetycznym omawiane obuwie cieszy się szczególną sympatią wśród dziewczynek, które uwielbiają błyszczące materiały. Na pewno każda młoda dama będzie zachwycona swoimi pierwszymi lakierkami, dzięki którym poczuje się jak prawdziwa elegantka.

Czerwone lakierowane trzewiki Emel E 2393-1
Czerwone lakierowane trzewiki Emel E 2393-1

Wybór pomiędzy obuwiem lakierowanym a zamszowym ogranicza się głównie do względów estetycznych. Z pewnością lakierki okażą się lepszą propozycją, gdy zależy nam na galowym stroju maluszka. Jeśli jednak szukamy obuwia o casualowym charakterze, strzałem w dziesiątkę będą zamszowe trzewiki Emel. Niezależnie od apretury naturalnej skóry, w obu przypadkach mamy do czynienia z bucikami o wysokiej jakości, które zapewnią maluszkowi poczucie komfortu podczas codziennych spacerów.