Kiedy kupić pierwsze roczki?

Beżowe roczki w kropki Emel E 562A-4
Beżowe roczki w kropki Emel E 562A-4

Wybór pierwszych dziecięcych bucików spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom, którzy nie są pewni, czy pociecha rzeczywiście jest już gotowa na korzystanie z obuwia. Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, kiedy dokładnie maluszek może zacząć swoją przygodę z butami, ucząc się stawiania prawidłowych kroków. Zazwyczaj pierwsze roczki kupuje się dla mniej-więcej rocznej pociechy, jednakże wiek nie powinien być głównym wyznacznikiem. Najważniejsze jest, aby mieć na uwadze aktualny rozwój maluszka, w tym umiejętność stawiania pierwszych kroków.

Pierwsze roczki – na jakim etapie rozwoju należy je kupić?

Granatowe trzewiki Emel E 562A-2
Granatowe trzewiki Emel E 562A-2

Moment, w którym pociecha zaczyna chodzić samodzielnie, powinien skłonić rodziców do zakupu pierwszych bucików. Warto zdecydować się na roczki Emel – ta popularna marka od lat projektuje obuwie z myślą o potrzebach najmłodszych użytkowników. Niektórzy rodzice chcą wybrać dziecku obuwie, gdy stawiane przez nie kroczki są jeszcze dość niepewne. Na początku maluszek porusza się po mieszkaniu, podpierając się meblami – co jest sygnałem świadczącym o braku odpowiedniej koordynacji ruchowej. Na takim etapie nie warto kupować bucików – lepiej zapewnić dziecku jak najwięcej naturalnych impulsów dzięki poruszaniu się „na bosaka” lub w skarpetkach. Jeśli jednak pociecha zaczyna już chodzić samodzielnie, roczki Emel okażą się świetnym wyborem. Należy podkreślić, że takie obuwie nie ogranicza swobody ruchu, dopasowując się do indywidualnego kształtu dziecięcych stópek. Oczywiście wysokiej jakości buciki dziecięce jednocześnie wspierają odpowiedni rozwój kończyn dolnych, zapobiegając ewentualnym deformacjom. Jeśli zadbamy o to już w pierwszym etapie rozwoju, w przyszłości maluszek nie będzie zmagał się z płaskostopiem czy koślawością.

Pierwsze buciki – o czym należy pamiętać?

Niebieskie trzewiki Emel E 2388D-6
Niebieskie trzewiki Emel E 2388D-6

Pierwsze roczki powinny być nowym obuwiem, dopasowanym do specyfiki dziecięcej stópki. Niektórzy rodzice sięgają po buciki po starszym rodzeństwie, co zazwyczaj nie jest dobrym rozwiązaniem. Każda stópka jest inaczej ukształtowana, a tym samym potrzebuje nieco innej „oprawy”. Buciki dziecięce wykonane z miękkiej skóry świetnie dopasowują się do kończyn dolnych maluszka, co zapewnia satysfakcjonujący komfort noszenia. Gdy udostępnimy pociesze używane buty, możemy doprowadzić do nieprawidłowego rozwoju stópek. Warto zauważyć, że pierwsze roczki powinny być wyprodukowane z odpowiednio elastycznego i miękkiego materiału, który automatycznie dostosowuje się do kształtu kończyn dolnych. Z tego względu istotne jest, aby pociecha nosiła obuwie od nowości. Dobrym wyborem okażą się roczki Emel, ponieważ ta marka od lat produkuje buciki z naturalnej skóry, które świetnie przytrzymują dziecięce stópki.

Zakup pierwszych roczków musi być przemyślany, jeśli zależy nam na obuwiu o wysokiej jakości. Najlepiej zdecydować się na produkty znanych marek, takich jak Emel. Jest to obuwie tworzone na bazie naturalnej skóry, które wspaniale dopasowuje się do dziecięcej nóżki. Obecnie firmowe buciki można kupić po naprawdę przystępnych cenach.