Jakie buciki do raczkowania?

Na początkowym etapie rozwoju nasza pociecha nie stawia pewnych kroków i wciąż ma problemy z utrzymaniem równowagi. Nic dziwnego, że większość dzieci porusza się w pozycji raczkującej, która jest dla nich nie tylko bardzo wygodna, ale także bezpieczna. Warto zastanowić się, jakie buciki do raczkowania okażą się strzałem w dziesiątkę, aby pomóc maluszkowi pokonywać kolejne przeszkody.

Pierwszy etap raczkowania – czy buciki do raczkowania są potrzebne?

W pierwszym etapie raczkowania nie musimy zakładać dziecku specjalnych bucików. Nasza pociecha z powodzeniem może poruszać się boso lub w samych skarpetkach, najlepiej z antypoślizgowym spodem. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie wesprzemy rozwój malucha i nie ograniczymy swobody poruszania się.

Turkusowe sandałki Emel E 2436-5
Turkusowe sandałki Emel E 2436-5

Obuwie do raczkowania – jaka podeszwa?

Jeśli raczkowanie jest połączone z próbami stawiania pierwszych kroków, warto zapewnić pociesze odpowiednie buciki. Dobrym wyborem okażą się roczki Emel z antypoślizgową podeszwą. Dzięki niej maluszek będzie mógł swobodnie poruszać się po podłodze, niezależnie od przyjętej pozycji. Z czasem nauczy się stawiać stabilne kroki, a antypoślizgowy spód zapewni optymalne bezpieczeństwo.

Złote sandały Emel E 2421
Złote sandały Emel E 2421

Najważniejsze cechy bucików do raczkowania

Idealne obuwie do raczkowania powinno być dopasowane do dziecięcej stópki, ale jednocześnie nie może jej uciskać. Najważniejsze jest, aby zapewnić maluszkowi poczucie swobody i komfortu. Warto zdecydować się na buciki wykonane z naturalnych tworzyw, które wspaniale dostosowują się do kształtu stópek. Co więcej, tego typu obuwie zapewnia jednocześnie doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu nadmierna potliwość nie będzie dla maluszka problemem.

Czerwone sandały Emel E 2424-1
Czerwone sandały Emel E 2424-1

Roczki Emel – czy sprawdzą się w raczkowaniu?

W raczkowaniu oraz w nauce chodzenia wspaniale sprawdzą się roczki Emel, które nie bez powodu cieszą się zainteresowaniem wśród rodziców. Jest to obuwie produkowane na bazie miękkich i naturalnych tworzyw, które dopasowują się do dziecięcych stópek. Co więcej, buciki posiadają antypoślizgową podeszwę i tak jak inne modele o wysokiej jakości gwarantują bardzo dobrą cyrkulację powietrza.

Zielono - brązowe sandały Emel E 2435-1
Zielono – brązowe sandały Emel E 2435-1

Roczki Emel a stabilność stópki

Roczki Emel są godne uwagi także ze względu na zapewnienie dziecięcej stópce odpowiedniej stabilności. Dzięki temu można zapobiec ewentualnym wadom postawy i zagwarantować pociesze najlepsze warunki do nauki chodzenia. Warto podkreślić, że stabilność obuwia marki Emel idzie w parze z ze stuprocentową wygodą. Buciki nie uciskają stópek maluszka i tym samym sprawiają, że nauka chodzenia jest czystą przyjemnością.

Zielone trzewiki Emel E 2489-15
Zielone trzewiki Emel E 2489-15

W trosce o zdrowie i komfort maluszka należy zapewnić mu buciki o jak najwyższej jakości, które odpowiadałyby jego potrzebom ogólnorozwojowym. Najlepiej zdecydować się na roczki Emel, idealnie sprawdzające się nie tylko podczas nauki chodzenia, ale także przy raczkowaniu. Na rynku dostępne są buciki o ciekawym designie, a ich estetyka na pewno przypadnie do gustu zarówno rodzicom, jak i najmłodszym użytkownikom. Nic dziwnego, że asortyment tej marki z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.