Jakie buciki do nauki chodzenia?

Stawianie pierwszych kroków to dla każdego maluszka nie lada wyzwania. Rolą rodzica jest zapewnienie dziecku możliwie najlepszych warunków, aby nauka chodzenia stała się przyjemnością. W tym względzie bardzo ważną rolę odgrywają pierwsze buciki dla dziecka, które muszą zagwarantować maluszkowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Zielono - niebieskie trzewiki Emel E 2365
Zielono – niebieskie trzewiki Emel E 2365

Buciki do nauki chodzenia – jaki materiał?

Jeśli chodzi o materiał obuwia do nauki chodzenia, na uwagę zasługują modele wyprodukowane z naturalnych tworzyw. Przykładem takiego obuwia są między innymi skórzane roczki Emel. Buciki tej marki są wykonywane na bazie naturalnej skóry o najwyższej jakości, która delikatnie dopasowuje się do kształtu stopy. Taki materiał jest także gwarancją znakomitej cyrkulacji powietrza, o czym warto pamiętać nie tylko w upalne dni.

Zielono - granatowe trampki Emel E 2495-2
Zielono – granatowe trampki Emel E 2495-2

Buciki dla dziecka – jaki rodzaj podeszwy?

Producenci obuwia dziecięcego proponują różne warianty podeszwy, jednakże najlepiej zdecydować się na obuwie o wyższej jakości, które wyróżnia się antypoślizgowymi właściwościami. Przykładem są chociażby roczki Emel o bardzo wytrzymałej podeszwie. Warto podkreślić, że antypoślizgowy spód zapewni dziecku bezpieczeństwo, szczególnie, jeśli będzie stawiać pierwsze kroki na śliskiej nawierzchni. W przypadku roczków Emel taka podeszwa występuje zarówno w sandałkach, jak i w krytym obuwiu.

Zielone trzewiki Emel E 2489-15
Zielone trzewiki Emel E 2489-15

Obuwie do nauki chodzenia – odpowiedni czubek

Bardzo ważną rolę w dziecięcych bucikach odgrywa czubek, którego kształt wpływa na poczucie komfortu. Najlepiej zdecydować się na obuwie, w którym jest on odpowiednio szerszy, aby pomieścić paluszki naszego maluszka. Buty ze zwężanym noskiem na pewno nie są właściwym wyborem pod kątem nauki chodzenia. Można natomiast zdecydować się na modele, w których czubek jest lekko uniesiony ku górze.

Zielone trampki Emel E 2347-16
Zielone trampki Emel E 2347-16

Zapiętek w bucikach do nauki chodzenia

Buciki do nauki chodzenia powinny posiadać zapiętek, który jak najlepiej dopasowałby się do stópki maluszka. Kupowanie obuwia z twardą piętką nie jest koniecznie, ponieważ w tym przypadku najważniejsze jest jej odpowiednie wyprofilowanie i elastyczność. Tylko dzięki temu pociecha poczuje się swobodnie przy stawianiu pierwszych kroków. Roczki Emel są godne uwagi także pod tym kątem, ponieważ posiadają giętkie i zarazem dopasowujące się do stopy zapiętki.

Bordowe trzewiki Emel E 2389-1
Bordowe trzewiki Emel E 2389-1

Buciki dla dziecka do nauki chodzenia – jakie zapięcie?

W obuwiu do nauki chodzenia istotne jest także odpowiednie zapięcie. Warto zdecydować się na wiązane roczki Emel, które za pomocą sznurówek można dostosować do szerokości dziecięcej stópki. Wygodnym i równie praktycznym rozwiązaniem są także buciki zapinane na rzepy – w tym wypadku również mamy do czynienia z funkcjonalną regulacją. Na początkowym etapie nauki chodzenia raczej nie należy zakładać dziecku luźnych, wsuwanych bucików.

Na koniec warto podkreślić, że buciki do nauki chodzenia mogą być bardzo atrakcyjne pod względem estetyki. Warto skusić się na roczki Emel, które często zachwycają ciekawym doborem kolorów oraz niebanalnym wzornictwem, zaprojektowanym z myślą o preferencjach każdego maluszka.