Jakie buciki dla dziecka z wysokim podbiciem?

Wysokie podbicie stópki jest sporym problemem, jeśli chodzi o wybór wygodnych bucików dla maluszka. Dziecko często posiada dość szeroką stópkę, a w takim przypadku założenie obuwia bywa dość trudnym zadaniem. Na szczęście wysokiej klasy roczki Emel są pod tym kątem świetnym rozwiązaniem – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę buciki wiązane.

large_photo-4940-4

Sznurowane roczki Emel do wysokiego podbicia

Sznurowane buciki Emel świetnie sprawdzą się w przypadku wysokiego podbicia, ponieważ można w nich szybko rozluźnić wiązanie – tym samym nóżka dziecka z łatwością wchodzi do środka. W zależności od jej szerokości, można postawić na mocniejsze lub luźniejsze wiązanie. Tego typu obuwie Emel to przede wszystkim trampki i półbuty, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie każdego maluszka – sprawdzą się nawet w przypadku grubszej stópki.

big_zielony-trampek-emel-e2045a-1

Obuwie dla stópek z wyższym podbiciem – czy ważna jest elastyczność?

Nie da się ukryć, że buciki dla maluszków z wysokim podbiciem powinny być bardzo elastyczne. Jeśli obuwie będzie wykonane na bazie twardych, niewygodnych materiałów, szeroka kończyna stale będzie uciskana, co wpłynie na dyskomfort podczas chodzenia. Z tego powodu strzałem w dziesiątkę będą roczki Emel wykonane na bazie naturalnej skóry. Taki materiał wspaniale dopasowuje się do kształtu stopy, nawet w przypadku szerszej kończyny.

large_bialo-granatowy-trampek-emel-e1539-9

Buciki dla dzieci z wyższym podbiciem stópki – co z cyrkulacją powietrza?

Wysokie podbicie stópki sprawia, że kończyna wypełnia cały bucik. Młodsze dzieci są praktycznie w ciągłym ruchu, co automatycznie wpływa na zwiększoną potliwość stóp. W przypadku szerszych kończyn wilgoć może doprowadzić do bolesnych otarć. Z tego powodu warto zdecydować się na odpowiedniej klasy buciki Emel, które byłyby wykonane z naturalnych materiałów, gwarantujących doskonałą cyrkulację powietrza.

large_1

Atrakcyjne buciki dla dziecka z wysokim podbiciem

Renomowani producenci obuwia dziecięcego proponują wiele atrakcyjnych bucików, które świetnie sprawdzą się w przypadku wysokiego podbicia. Dzięki temu rodzic z łatwością może wybrać trampki czy półbuty, które przypadną do gustu najbardziej wybrednemu maluszkowi. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest chociażby różnokolorowe obuwie Emel, zachwycające wysoką jakością wykonania. Niebanalne wzory i atrakcyjnie zestawione ze sobą kolory na pewno spodobają się kilkuletnim pociechom – warto pozwolić maluszkowi, aby samodzielnie wybrał dla siebie odpowiednie buciki.

large_brazowy-trampek-emel-e-2148a-1-od-boku

Stópki z wysokim podbiciem – o czym musi pamiętać każdy rodzic?

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że ich pociecha posiada stópki z wysokim podbiciem. Tymczasem jest to dość powszechny problem, który powinien skłonić rodzica do zakupu obuwia dopasowanego do potrzeb maluszka. Bardzo ważne jest, aby nie wciskać bucika na siłę – jeśli mamy trudności z założeniem obuwia, należy po prostu zdecydować się na inny fason lub inny rozmiar. Najważniejszy jest komfort dziecka, a w przypadku stópek z wysokim podbiciem optymalnym wyborem okażą się nieco szersze buciki wiązane, wykonane z naturalnych materiałów i jednocześnie odpowiednio elastyczne.