Jak wybrać trzewiki dziecięce?

Wybór odpowiednich trzewików dziecięcych nie należy do najłatwiejszych zadań. Idealne buciki powinny bowiem spełnić szereg funkcji – muszą być przede wszystkim wygodne, odpowiednio stabilizować stópkę dziecka, zapobiegać otarciom i gwarantować całkowite bezpieczeństwo podczas codziennych aktywności. Trzewiki dziecięce powinny również zapewniać stopie ciepło oraz swobodny przepływ powietrza, dlatego powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny – każdej mamie zależy przecież, aby poza świetną jakością, trzewiki były estetycznie wykonane i dopasowane do reszty garderoby maleństwa.

Zanim zdecydujesz się na wybór określonego modelu przeczytaj rady naszych ekspertów. Dzięki nim ustrzeżesz się przed popełnieniem błędów i zapewnisz swojemu szkrabowi komfort i wygodę codziennego funkcjonowania.

 • Wybieraj buty, posiadające miękką podeszwę. Dzięki nim dziecko będzie mogło swobodnie bawić się i poruszać, a Ty będziesz pewna, że podczas rozmaitych aktywności jest w pełni bezpieczne. Doskonałym przykładem takiego modelu będą trzewiki Emel. Takie buty będą doskonałym uzupełnieniem garderoby każdego młodego elegancika.

  Różowe trzewiki Emel E 2351-3
  Różowe trzewiki Emel E 2351-3
 • Buciki muszą być odpowiednio wyprofilowane. Dzięki temu już od pierwszych miesięcy życia dziecka zadbasz o zdrowie jego stóp i odpowiednią postawę w przyszłości. Dzięki dobrej jakości trzewikom zapobiegniesz płaskostopiu, a podwyższona cholewka i ustabilizowana piętka zadbają o właściwą stabilizację nóżki podczas pierwszych kroków, kiedy chód bywa jeszcze lekko zachwiany. Dzięki sznurowaniu możesz dopasować model bucika do każdej stópki, utrzymując ją dodatkowo w odpowiedniej pozycji.
 • Zwróć uwagę na przyjazny ruchom, miękki materiał. Najlepiej gdyby buciki, a przede wszystkim cholewka były wykonane z delikatnej skóry, która będzie współpracowała ze stopą. Nie mniej ważny jest również odpowiedni przepływ powietrza i oddychanie skóry.
 • Wybierz ciekawą kolorystykę. Aspekt wizualny to z całą pewnością jeden z ważniejszych argumentów, przemawiających za zakupem konkretnego modelu butów. 

   

 • Morskie trzewiki Emel E 2621A-6
  Morskie trzewiki Emel E 2621A-6v
 • Dostosuj wielkość buta do rozmiaru stopy dziecka. W przypadku malutkiego szkraba ciężko o jego opinię i informację czy w konkretnych butach czuje się komfortowo. To dzięki dokonaniu stosownego pomiaru w połączeniu z intuicją mamy możesz dobrać najlepsze dla swojego malucha roczki. Jak zmierzyć stopę dziecka? Najpopularniejszym sposobem jest mierzenie „na tekturkę”. Do fragmentu tektury (może to być np. kawałek kartonu lub okładka bloku rysunkowego) przyłóż stópkę dziecka (w pozycji stojącej lub siedzącej) i zaznacz jej długość. Zwróć uwagę, aby stopa była maksymalnie wyprostowana. Dla pewności warto zmierzyć obie stópki malucha. Nierzadko zdarza się, że jedna jest minimalnie dłuższa od drugiej. W takiej sytuacji dopasuj rozmiar buta oczywiście do dłuższej stopy.