Jak prawidłowo dobrać rozmiar buta dla niemowlaka?

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru obuwia do wielkości dziecięcych stópek nie zawsze jest prostym zadaniem – szczególnie jeśli chodzi o buciki dla niemowląt. W okresie niemowlęcym maluszek dopiero zaczyna stawiać pierwsze, niepewne kroki. Dla dzieci w tym wieku dobrą propozycją będą roczki Emel, oczywiście dostosowane do wielkości stópek. Ważne jest, aby przed zakupem w prawidłowy sposób zmierzyć nóżkę maluszka.

Czy warto kupować buciki dla niemowląt?

W pierwszym etapie rozwoju dziecka maluszek większość czasu spędza w łóżeczku lub w wózku. Warto zapewnić mu jak najwięcej swobody i nie zakładać bucików, gdy dopiero zapoznaje się z najbliższym otoczeniem. W razie możliwości, warto pozwolić dziecku na chodzenie boso po trawie czy piasku. Dywany i wykładziny także sprzyjają spacerowaniu bez papci, ale już w przypadku twardej podłogi należy zapewnić pociesze odpowiednią oprawę dla nóżek. Nawet w warunkach domowych, roczki Emel okażą się pod tym kątem świetnym wyborem.

Beżowe trzewiki Emel E 1385-9
Beżowe trzewiki Emel E 1385-9

Jak mierzyć stopy niemowlętom?

Najprościej można zmierzyć dziecięcą stopę, obrysowując jej kontur na kartce. W przypadku niemowląt nie zawsze jednak będzie to możliwe – maluszek zazwyczaj jest w ciągłym ruchu, a cierpliwe stanie na kartce papieru dość szybko go znudzi. Z tego względu często lepszym rozwiązaniem jest posmarowanie dziecięcych stópek kremem lub oliwką, a następnie zostawienie śladów na papierze – na tej podstawie z łatwością można zmierzyć długość kończyn.

Różowe baleriny Emel E 1490C-1
Różowe baleriny Emel E 1490C-1

Jak dobrać obuwie do długości dziecięcej stópki?

Długość stópki naszego maluszka zawsze należy mierzyć w oparciu o najdalej wysunięte punkty. Niezależnie od tego, czy miarę ściągniemy z odcisku na kartce czy z wykonanego wcześniej obrysu, do uzyskanego wyniku należy doliczyć około 0,5 centymetra – otrzymana wartość powinna być zarazem długością wkładki. Buciki Emel są dokładnie oznaczone jeśli chodzi o rozmiar, dlatego z łatwością można znaleźć pasujące fasony.

Niebieskie trzewiki z gwiazdkami Emel E 2362
Niebieskie trzewiki z gwiazdkami Emel E 2362

Roczki Emel – czy są odpowiednie dla niemowląt?

Dla najmłodszych pociech należy wybierać lekkie i jednocześnie stabilne obuwie. Obie cechy łączą w sobie buciki Emel, które wspaniale dopasowują się do kształtu małych stópek. Tym samym nie ograniczają swobody ruchu, ale zarazem zapewniają stabilizację i ochronę. To doskonałe obuwie dla niemowląt, które jest rekomendowane także przez specjalistów.

Zielone trampki Emel E 2347-16
Zielone trampki Emel E 2347-16

Buciki Emel – propozycje dla niemowląt

Marka Emel proponuje szeroką ofertę obuwia dla najmłodszych dzieci, czego dowodem są roczki Emel dostępne w różnych wzorach i kolorach. Na pewno każdy rodzic bez problemów znajdzie dla pociechy wygodne buciki, które pomogą postawić pierwsze, stabilne kroki. Obuwie sygnowane marką Emel jest produkowane na bazie naturalnych tworzyw o najwyższej jakości, w trosce o zapewnienie dziecku optymalnej cyrkulacji powietrza.

Zielono - niebieskie trzewiki Emel E 2365
Zielono – niebieskie trzewiki Emel E 2365

Na koniec warto podkreślić, że wygodne buciki są przede wszystkim dopasowane do wielkości stópek, dlatego rozmiar powinien być kluczowy w dokonywaniu wyboru. Roczki Emel są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można sięgnąć po buciki skrojone na miarę potrzeb dziecka.