Jak nie dopuścić do płaskostopia?

Płaskostopie to jedna z częściej występujących dolegliwości związanych z nieprawidłową postawą. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że już od najmłodszych lat należy mu przeciwdziałać. Niestety, nieodpowiednio dobrane obuwie to jedna z głównych przyczyn pogłębiania się płaskostopia. Warto zdecydować się na przykład na buciki Emel, które są projektowane w taki sposób, aby zapewnić stópkom maluszka maksimum stabilności i jednocześnie nie ograniczają swobody poruszania się.

Obuwie po starszym rodzeństwie – czy to dobry pomysł?

Wielu rodziców uważa, że noszenie bucików po starszym rodzeństwie jest świetnym rozwiązaniem. Tymczasem każde dziecko rozwija się w inny sposób, także pod kątem stóp. Często jest tak, że buciki tylko pozornie pasują na maluszka, na przykład pod względem długości. W rzeczywistości jednak są za szerokie, za wąskie lub po prostu niewygodne – ponieważ pod wpływem chodzenia dostosowały się do stópki starszego brata lub siostry. Lepiej zatem zapewnić pociesze nowe obuwie Emel – tym bardziej, że w dzisiejszych czasach nawet buciki o tak wysokiej jakości można dostać w przystępnych cenach.

Szare roczki z motywem w gwiazdki Emel E 2195-31
Szare roczki z motywem w gwiazdki Emel E 2195-31

Buciki dziecięce – jakich modeli należy unikać?

Nieodpowiednio wybrane fasony obuwia mogą być główną przyczyną płaskostopia, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych pociech – gdy stópki są na etapie ciągłego rozwoju. Pod żadnym pozorem nie można decydować się na buciki z wąskimi czubkami, ponieważ tego typu obuwie krępuje stopy, co skutkuje osłabnięciem mięśni. Najlepiej skusić się na roczki Emel o odpowiednio szerokich noskach, które pozytywnie wpłyną na rozwój kończyn i zapewnią ich stymulację.

Musztardowo-niebieskie trampki Emel E 2413-7
Musztardowo-niebieskie trampki Emel E 2413-7

Jaki zapiętek będzie odpowiedni?

Buciki dziecięce zapewniające profilaktykę przeciwko płaskostopiu powinny zagwarantować maluszkowi poczucie stabilności. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę na obecność sztywnego zapiętka. Dzięki niemu kończyna będzie trzymana w zalecanej pozycji, co przeciwdziała jej deformacjom. Obuwie Emel okaże pod tym kątem świetnym wyborem – stosowne usztywnienie odnajdziemy zarówno w butach krytych, jak i w letnich sandałkach.

Zielone sandały Emel E 2437
Zielone sandały Emel E 2437

Obcas Thomasa – czy jest zalecany?

Roczki Emel często posiadają tak zwany obcas Thomasa, który występuje wraz z usztywnionym zapiętkiem. Dzięki niemu można przeciwdziałać wielu problemom związanych z nieprawidłową postawą maluszka, takim jak płaskostopie czy koślawienie stópek. Zakup takiego obuwia warto skonsultować z lekarzem, który może dodatkowo zalecić stosowanie wkładek korekcyjnych.

Różowe trzewiki Emel E 2393-5
Różowe trzewiki Emel E 2393-5

Roczki Emel – obuwie z wkładkami

Aby nie doprowadzić do pogłębiającego się płaskostopia, warto zapewnić maluszkowi buciki Emel ze specjalnie wyprofilowanymi wkładkami. Należy zwrócić uwagę na charakterystyczne wymodelowanie wnętrza obuwia. Roczki Emel zawsze są projektowane w taki sposób, aby odpowiadały naturalnym kształtom stóp, z uwzględnieniem utrzymania prawidłowej postawy. W razie potrzeby, w wielu modelach można zastosować profesjonalną wkładkę korekcyjną.

Dziecięce obuwie Emel jest doskonałym wyborem zarówno dla najmłodszych pociech, jak i dla nieco starszych maluszków. Wysokiej jakości buciki sprawdzą się w roli obuwie profilaktycznego, ale okażą się także skuteczne u dzieci posiadających już zdiagnozowane płaskostopie.