Ile par roczków powinno mieć dziecko?

Gdy nasza pociecha stawia już pierwsze kroki, należy zdecydować się na zakup bucików, które staną się nieodłącznymi towarzyszami w poznawaniu świata. Wielu rodziców zastanawia się, ile par roczków musi mieć maluszek, biorąc pod uwagę początkowy etap rozwoju. Jedna uniwersalna para o sportowym charakterze nie zawsze będzie wystarczającym rozwiązaniem – szczególnie, jeśli nasza pociecha często towarzyszy nam podczas rodzinnych uroczystości. Warto zauważyć, że wygodne roczki Emel są dostępne w zróżnicowanych odsłonach, jeżeli chodzi o design. Poza obuwiem w casualowym stylu, koniecznie należy zastanowić się nad kupnem eleganckich bucików. Nie oznacza to jednak, że musimy zapewnić maluszkowi wiele par butów – w pierwszym etapie rozwoju dziecięca stópka bardzo szybko rośnie i taki zakup byłby po prostu nieekonomiczny.

Brązowe trzewiki Emel E 2400
Brązowe trzewiki Emel E 2400

Roczki dla dzieci a pora roku

Decydując się na roczki Emel, koniecznie należy wziąć pod uwagę aktualne warunki pogodowe. Inne buciki dziecięce sprawdzą się latem, a inne zimą czy jesienią. Długie spacery podczas upałów byłyby dla maluszka bardzo męczące, jeśli miałby na nóżkach kryte półbuty. Co więcej, zbyt ciepłe obuwie mogłoby doprowadzić do bolesnych otarć. Latem o wiele lepszym rozwiązaniem okażą się sandały Emel, które zapewnią naszej pociesze doskonałą cyrkulację powietrza. Te przewiewne buciki świetnie sprawdzą się przy bardzo wysokich temperaturach powietrza, gwarantując poczucie stuprocentowej swobody. Sandały Emel są godne polecenia także ze względu na miękką skórę, która nie uciska dziecięcej stópki. Atutem jest także praktyczne zapięcie na rzep, dzięki czemu z łatwością można dopasować bucik do potrzeb dziecka. Niestety, musimy liczyć się z tym, że letnie roczki Emel prawdopodobnie będą noszone tylko przez jeden sezon.

Różowe sandały Emel E 2436
Różowe sandały Emel E 2436

Eleganckie roczki Emel – czy warto się zdecydować?

Nie da się ukryć, że idealne buciki dziecięce powinny być dopasowane do konkretnych okoliczności. Jeśli jednak sporadycznie wybieramy się z pociechą na rodzinne uroczystości, zakup galowych butów nie jest obowiązkowy. Wśród ciekawszych propozycji warto wyróżnić roczki Emel w formie eleganckich lakierków. Takie buciki zapewnią maluszkowi poczucie wygody, nawet w przypadku wielogodzinnego noszenia. Lakierowane trzewiki od znanej marki Emel są wykonane na bazie mięciutkiej, naturalnej skóry, która z pewnością nie będzie uciskać dziecięcych stópek. Buciki sprawdzą się w kościele, podczas niedzielnego spaceru czy spotkania w rodzinnym gronie. Pomimo wizytowego charakteru, obuwie jest naprawdę bardzo wygodne. Atrakcyjny design na pewno spodoba się najmłodszym konsumentom, którym przypadnie do gustu błyszcząca cholewka.

Granatowe trzewiki Emel E 2393-4
Granatowe trzewiki Emel E 2393-4

Trudno jednoznacznie określić, ile par roczków należy zapewnić maluszkowi na początkowym etapie rozwoju. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe, którymi należy kierować się w wyborze obuwia. Czasami niezbędny okaże się zakup wizytowych bucików, szczególnie jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie naszej pociechy. Warto pamiętać o tym, że roczki zazwyczaj sprawdzają się w swojej roli maksymalnie przez jeden sezon.