Dziecięce buciki na dłuższe spacery

Wybór odpowiedniego obuwia dla pociechy bezpośrednio wpływa na jej poczucie komfortu podczas spacerów. Jeśli często wybieramy się z dzieckiem na dłuższe wyprawy, koniecznie musimy zadbać o buciki o jak najlepszej jakości, które byłyby dostosowane do potrzeb małych stópek. Dobrym wyborem są między innymi trzewiki Emel, projektowane z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka.

Trzewiki we wzory Emel E 2366
Trzewiki we wzory Emel E 2366

Buciki profilaktyczne – warto się zdecydować?

Na początkowym etapie rozwoju najlepszym wyborem dla dziecka jest obuwie profilaktyczne, które jest projektowane z myślą o potrzebach rosnącej stópki. Lekarze potwierdzają, że dzięki takim bucikom można przeciwdziałać wielu wadom postawy, charakterystycznym dla dorastających maluchów. Profilaktyczne trzewiki Emel na pewno wspaniale sprawdzą się podczas długich spacerów, ponieważ zapewnią dziecku stuprocentową wygodę oraz stabilizację, szczególnie ważną na początkowym etapie rozwoju.

Szaro - turkusowe trzewiki Emel E 2069-1
Szaro – turkusowe trzewiki Emel E 2069-1

Obuwie dziecięce – jaką podeszwę wybrać?

Wybierając się z dzieckiem na dłuższy spacer, koniecznie trzeba zadbać o jego bezpieczeństwo. Jeśli decydujemy się na obuwie profilaktyczne, musimy zwrócić uwagę także jego podeszwę. Antypoślizgowy spód wspaniale sprawdzi się na spacerze w lesie, wokół jeziora czy w parku, niezależnie od pogody. Takie obuwie dziecięce okaże się bezpieczne nawet na mokrej nawierzchni, na której maluszek na pewno się nie poślizgnie.

Zielono - niebieskie trzewiki Emel E 2365
Zielono – niebieskie trzewiki Emel E 2365

Praktyczne zapięcie dziecięcych trzewików

Dziecięce buciki powinny być jak najlepiej dopasowane do stópki maluszka – szczególnie, jeśli wybieramy się z dzieckiem na długi spacer. Trzewiki Emel okażą się w tym zakresie najlepszym wyborem, ponieważ dzięki praktycznym sposobom zapinania z łatwością można dopasować je do nóżki. Zarówno buciki na rzepy, jak i propozycje ze sznurówkami, świetnie sprawdzają się w swojej roli. W przypadku wiązań warto zwrócić uwagę na obuwie z bawełnianymi sznurówkami, które gwarantują komfortową regulację bucików.

Biało - różowe trzewiki Emel E 2096-19
Biało – różowe trzewiki Emel E 2096-19

Z czego powinny być wykonane buciki dla dziecka?

Jeśli chodzi o komfort dziecka, bardzo ważny jest sam materiał, z jakiego zostały wykonane wybrane przez nas buciki. Warto zdecydować się na trzewiki Emel na bazie naturalnej skóry, która wspaniale dopasowuje się do kształtu stopy. Co więcej, takie tworzywo gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza. Tym samym dziecięca stópka mniej się poci, nawet podczas bardzo długich spacerów. To z kolei zmniejszy ryzyko wystąpienia bolesnych otarć, które często są spowodowane nieprawidłową wentylacją obuwia.

Bordowe trzewiki Emel E 2389-1
Bordowe trzewiki Emel E 2389-1

Dziecięce trzewiki a wytrzymałość

W obuwiu dziecięcym dość istotna jest także jego wytrzymałość. Pod tym kątem trzewiki Emel okażą się strzałem w dziesiątkę, ponieważ wysokojakościowe tworzywo jest zarazem bardzo trwałe. Tym samym buciki przez dłuższy czas będą sprawdzać się w swojej roli, niezależnie od stopnia eksploatacji. Skórzane trzewiki Emel często posiadają dodatkowe wzmocnienie na noskach, dzięki czemu nie obdzierają się, nawet podczas najbardziej szalonych zabaw naszego maluszka. Takie obuwie wspaniale sprawdzi się na spacerze w lesie i jednocześnie zapewni dziecku poczucie komfortu.