Bezpieczna podeszwa w bucikach dla dzieci

Podeszwa jest bardzo ważną częścią obuwia, szczególnie, jeśli weźmiemy pod lupę buciki dla najmłodszych konsumentów. Na początkowym etapie rozwoju stópki naszych pociech wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego wybór butów musi być dokładnie przemyślany. Warto zastanowić się, jaka podeszwa w bucikach dla dzieci jest najlepszym rozwiązaniem, z uwzględnieniem potrzeb maluszka.

large_bialo-granatowy-trampek-emel-e1539-9

Cienka podeszwa w obuwiu – warto się zdecydować?

Na początkowym etapie rozwoju dziecka najlepiej zapewnić mu wygodne buciki z cienką podeszwą. Dzięki temu maluszek będzie wyczuwał stópką nierówności podłoża, co jest niezbędne podczas nauki chodzenia. Warto podkreślić, że jednocześnie podeszwa musi być bardzo miękka, co pozytywnie wpłynie na rozwój mięśni kończyny dolnej. Pod tym kątem dobrym wyborem okażą się roczki Emel, zalecane także przez specjalistów.

1470737232_d56030abb71c5ddf2fb04a3ca3ad69ad

Wytrzymałość podeszwy – na co zwrócić uwagę?

Wygodne buciki dla dziecka powinny być jednocześnie bardzo wytrzymałe. Na ich trwałość wpływa przede wszystkim sama podeszwa, która powinna być wykonana na bazie tworzyw o najwyższej jakości. Jeśli chodzi o roczki Emel, tutaj często mamy do czynienia z elastycznym termokauczukiem, który przez dłuższy czas zapewni bucikom odpowiednią formę. Wspomniane tworzywo jest nie tylko wytrzymałe, ale także odporne na ścieranie.

big_3

Dlaczego podeszwa powinna być sprężysta?

Jaka podeszwa w bucikach dla dzieci sprawdzi się na początkowym etapie rozwoju? Przede wszystkim taka, która będzie elastyczna i tym samym zapewni maluszkowi stuprocentową swobodę. Sprężyste podeszwy to jeden ze stałych elementów obuwia dziecięcego, który bezpośrednio wpływa na komfort noszenia. Giętki spód zapewni stópkom maluszka prawidłowy rozwój – warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model obuwia z łatwością można zgiąć przy palcach.

big_granatowe-sandaly-emel-1560-4

Podeszwy antypoślizgowe – najważniejsze zalety

Wygodne buciki dla maluszka muszą być jednocześnie bezpieczne. Nasza pociecha znajduje się w ciągłym ruchu, dlatego warto zapewnić jej obuwie o antypoślizgowej podeszwie. Przykładem mogą być roczki Emel, które świetnie sprawdzą się praktycznie na każdej nawierzchni. Dzięki nim maluszek może spacerować nawet po mokrej podłodze, bez obaw, że jego kroki będą mniej stabilne.

big_turkusowe-trzewiki-emel-e2096-17-bok

Czy podeszwa chroni przed urazami?

Na koniec warto podkreślić, że mocna i wytrzymała podeszwa jednocześnie ochroni maluszka przed urazami. Z tego względu zawsze należy decydować się na buciki na bazie tworzyw o najwyższej klasie. Z jednego strony spód dziecięcego obuwia musi być miękki i sprężysty – a z drugiej, musi zapewniać jak najlepszą wytrzymałość. Dzięki temu buciki pozostaną w nienaruszonym stanie, nawet jeśli nasza pociecha będzie poruszać się po ostrzejszych kamieniach czy bardzo nierównym terenie.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pociech warto zdecydować się na obuwie o mocnej i jednocześnie elastycznej podeszwie, która stanie się nieodłącznym towarzyszem dziecięcych spacerów. Godne uwagi się między innymi roczki Emel, ponieważ ich spody są produkowane na bazie tworzyw o najwyższej jakości.